Wiadomości

Partia Hołowni opowiada się za natychmiastowym wstrzymaniem pracy kopalni Turów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Należałoby wygasić konflikt i dostosować się do prawa – stwierdziła w programie „Strefa starcia” reprezentantka Polski 2050 Szymona Hołowni Kasia Jagiełło spytana o to, czy należy się dostosować do decyzji TSUE ws. kopalni Turów.

Jak już informowaliśmy wielokrotnie na naszym portalu, w zeszłym tygodniu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) nakazał Polsce natychmiastowe wstrzymanie wydobycia w kopalni Turów.

TSUE znów przeciwko Polsce: Każą nam zamknąć kopalnię Turów

Okazuje się, że są w Polsce tacy politycy, którzy gotowi są przyklasnąć tego rodzaju wrogim działaniom godzącym w polskie interesy, bo w takich kategoriach wszak należy odczytywać decyzję TSUE. Tak na przykład przedstawicielka Polski 2050 Szymona Hołowni opowiedziała się zdecydowanie za dostosowaniem się do decyzji i wstrzymaniem pracy w Turowie.

– Sądzę, że (należy wstrzymaniem pracy w Turowie), żeby oszczędzić wszystkim Polakom wydatków, bo środki zapobiegawcze, jakie mogą zostać nałożone na Polskę, czyli kary, to pieniądze z kieszeni wszystkich podatników – stwierdziła Kasia Jagiełło.

– Były też takie przypadki, kiedy nakazano zatrzymanie kopalni i elektrowni do momentu rozwiązania problemu. Wydaje się, że to powinno być w interesie Polski – kontynuowała.

– Należałoby zadbać o mieszkańców, dobrze się z nimi komunikować, być w zgodzie z Unią Europejską, negocjować z Czechami (…) w tej chwili należałoby wygasić konflikt i dostosować się do prawa – odparła ostatecznie Jagiełło, która m.in. odpowiada za zielony program Polski 2050.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!