Wiadomości Wiara

Para gejów nie otrzymała od papieża listu popierającego ich związek

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

List papieża Franciszka z gratulacjami dotyczącymi chrztu dzieci pary homoseksualnej jest standardowym listem formalnym wysyłanym do wszystkich, którzy piszą do Ojca Świętego.

Tony Reis i David Harrad po zawarciu homoseksualnego „małżeństwa” (legalnego w Brazylii od 2011 roku) adoptowali trójkę dzieci i postanowili je ochrzcić. Chrzest miał miejsce 23 kwietnia. Tony Reis wysłał list na adres papieża, informując go o tym fakcie. Gdy otrzymał list z gratulacjami dotyczącymi chrztu, podzielił się nim na Facebooku. Zostało to wykorzystane przez środowiska gejowskie dla stworzenia fałszywego wrażenia, że papież akceptuje związki gejowskie, a nawet aprobuje adopcję dzieci przez takie pary.

Jak zaznacza Catholic News Agency, Tony Reis otrzymał standardowe pismo wysyłane jako odpowiedź do osób, które piszą do papieża. List dotyczy tylko i wyłącznie gratulacji związanych z chrztem dzieci. Każdy taki list może otrzymać. Wicedyrektor watykańskiego Biura Prasowego Paloma Overjero w oficjalnym oświadczeniu stwierdziła: „Papież nie mógł wiedzieć, że list trafi do gejowskiej pary, ponieważ został zaadresowany do jednej osoby w odpowiedzi na jej pismo”.

/gosc.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!