Polska Wiadomości

Obłęd: Para gejów chce się ubiegać o 500+…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, że niedopuszczalna jest transkrypcja zagranicznego aktu stanu cywilnego, z którego wynika, że dwóch mężczyzn zawarło małżeństwo. To kolejny wyrok potwierdzający, że polskie prawo respektuje tożsamość małżeństwa. Kontrowersje wywołują jednak rozważania składu orzekającego o możliwości ustawowego uznania w Polsce dwóch osób tej samej płci za małżeństwo oraz instytucjonalizacji związków partnerskich. Takie poglądy stoją bowiem w rażącej sprzeczności z Konstytucją RP – informowało wczoraj Ordo Iuris, komentując głośną w tym tygodniu sprawę dwóch homoseksualistów, którzy wzięli “ślub” w Portugalii (więcej w linku poniżej).

Jakub Kwieciński i Dawid Mycek wystąpili dzisiaj w TVN, gdzie zapowiedzieli odwołanie od wyroku, w tym – jeśli zajdzie taka potrzeba do trybunału europejskiego.

– Planujemy w przyszłości powiększyć rodzinę – tłumaczyli. – Jeżeli bylibyśmy (uznanym – przyp. red.) małżeństwem w Polsce i formalnie mielibyśmy dzieci, moglibyśmy ubiegać się o 500 +. W Polsce jest 50 tysięcy “tęczowych” rodzin, które niestety nie są przez polski system rozpoznawane i nie mogą z tego korzystać.

Jak skomentujecie ten absurd?

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!