Wiadomości Wiara

Papież Franciszek zachęca do modlitwy różańcowej w domach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Papież Franciszek zachęca, aby w maju odmawiać modlitwę różańcową w domach, w kręgu rodziny. Do docenienia wymiaru domowego, także z duchowego punktu widzenia „zmusiły” nas ograniczenia pandemii – napisał Ojciec Święty w liście do wszystkich wiernych.

W liście przekazanym w sobotę przez biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski napisał: „W tradycji tego miesiąca należy odmawianie różańca w domu, w kręgu rodzinnym. Do docenienia tego wymiaru domowego, także z duchowego punktu widzenia, +zmusiły+ nas ograniczenia pandemii. Dlatego postanowiłem, żeby w maju zaproponować wszystkim odkrycie na nowo piękna odmawiania różańca w domu” – napisał papież Franciszek w specjalnym liście.

Do listu papież Franciszek dołączył dwie propozycje modlitw do Matki Bożej, które można odmawiać na zakończenie różańca, „które sam będę odmawiał w maju w duchowej jedności z wami”. W modlitwie pierwszej, Franciszek zwraca się do Maryi m.in. takimi słowami: „O Maryjo, Ty zawsze jaśniejesz na naszej drodze jako znak zbawienia i nadziei”. W drugiej modlitwie Ojciec Święty zwraca się do Matki Bożej słowami: „W obecnej dramatycznej sytuacji, pełnej cierpienia i udręki, która ogarnia cały świat, wołamy do Ciebie, Matko Boga i nasza Matko, i uciekamy się pod Twoją obronę (…)”. W modlitwie tej papież prosi też Maryję, by chroniła lekarzy, pielęgniarki i pielęgniarzy, pracowników służby zdrowia, wolontariuszy, którzy w czasie kryzysu znajdują się na pierwszej linii frontu i narażają swoje życie, aby ocalić inne istnienia.

Na zakończenie listu papież Franciszek podkreślił, że „wspólna kontemplacja oblicza Chrystusa z sercem Maryi, naszej Matki, sprawi, że będziemy jeszcze bardziej zjednoczeni jako rodzina duchowa i pomoże nam przezwyciężyć tę próbę”. Dodał, że będzie się za nas modlił, „zwłaszcza za najbardziej cierpiących” i poprosił o modlitwę za Niego. „Dziękuję wam z serca i wam błogosławię” – zakończył.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!