Wiadomości

Papież Franciszek: Śledzę z zaniepokojeniem wzrost napięć, które grożą zadaniem nowego ciosu pokojowi na Ukrainie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Papież ogłosił 26 stycznia Międzynarodowym Dniem Modlitwy o Pokój. Po odmówieniu modlitwy Anioł Pański Franciszek wyraził zaniepokojenie rosnącym napięciem ukraińsko-rosyjskim i poprosił wiernych, aby w najbliższą środę modlili się w intencji pokoju.

Zwracając się do setek wiernych przybyłych na modlitwę Anioł Pański papież powiedział: “śledzę z zaniepokojeniem wzrost napięć, które grożą zadaniem nowego ciosu pokojowi na Ukrainie i podważają bezpieczeństwo na kontynencie europejskim z jeszcze większymi reperkusjami”.

– Kieruję żarliwy apel do wszystkich osób dobrej woli o wznoszenie modlitw do Boga Wszechmogącego, by każda akcja i inicjatywa polityczna były na służbie braterstwa ludzkiego, a nie interesów stron – mówił Franciszek.

Może się to okazać ciosem wymierzonym pokojowi, zagrażać bezpieczeństwu w Europie i grozić konsekwencjami dla całego świata. -Kto realizuje własne cele kosztem innych gardzi swoim powołaniem człowieka, ponieważ wszyscy zostaliśmy stworzeni jako bracia – zaznaczył papież.

Papież ogłosił: “z tego powodu i z niepokojem w obliczu obecnych napięć proponuję, aby najbliższa środa 26 stycznia była dniem modlitwy o pokój”. Po tych słowach na placu Świętego Piotra rozległy się brawa.

W wygłoszonej katechezie Franciszek nawiązał również do obchodzonej w Kościele Niedzieli Słowa Bożego. Powiedział, że Słowo Boże, przedstawione we właściwy sposób, zmienia nasze życie, porządkuje je, przyświeca naszej codzienności i pociesza.

Zachęcił do codziennego czytania Pisma Świętego. – Pismo Święte nie zostało nam bowiem dane dla rozrywki, byśmy się rozpieszczali w anielskiej duchowości, ale byśmy wyszli na spotkanie innych i zbliżyli się do ich ran – oświadczył.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!