Wiadomości

Palestyńczycy wjechali samochodem w grupę żołnierzy izraelskich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Trzech Palestyńczyków wjechało samochodem w grupę izraelskich żołnierzy na Zachodnim Brzegu Jordanu. W odpowiedzi żołnierze otworzyli ogień do napastników, dwóch z nich zabijając – podało izraelskie wojsko.

Do zdarzenia doszło ok. 10 km na północny zachód od palestyńskiego miasta Ramallah. Według komunikatu wojska dwóch napastników zostało „zneutralizowanych”, zaś trzeci jest lekko ranny. Izraelskie media sprecyzowały, że dwaj pierwsi zostali zabici.

Nie podano natomiast informacji, ilu żołnierzy zostało potrąconych samochodem ani w jakim stanie się znajdują.

Ataki, w których sprawcy wjeżdżali samochodem w grupę ludzi, były stosunkowo częste na Zachodnim Brzegu pod koniec 2015 i 2016 r. Niejednokrotnie przeprowadzali je Palestyńczycy, którzy nie mieli żadnych związków z ugrupowaniami zbrojnymi. Później jednak liczba tego typu incydentów znacząco zmalała.

Izrael zajął Zachodni Brzeg Jordanu w czasie wojny w 1967 r. Palestyńczycy chcą, aby wraz z rządzoną przez Hamas Strefą Gazy oraz wschodnią Jerozolimą stał się on częścią państwa palestyńskiego, ale izraelsko-palestyńskie rozmowy pokojowe załamały się w 2014 r.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!