Wiadomości

Palestyńczycy świętują zwycięstwo nad Izraelem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

O godzinie 2.00 w nocy weszło w życie zawieszenie broni między Izraelem i Hamasem, kończące 11-dową krwawą wojnę. Palestyńczycy z tej okazji wyszli tłumnie na ulice miast, by świętować zwycięstwo. W powszechnym bowiem przekonaniu Palestyńczyków zawieszenie broni oznacza zwycięstwo Hamasu.

Miejscem, w którym szczególne licznie zebrali się Palestyńczycy, był Meczet Al-Aksa, ale ogromne rozradowane tłumy można było ujrzeć niemal wszędzie – na Zachodnim Brzegu, w Strefie Gazy i w wielu izraelskich miastach.

– To prawda, walki dzisiaj się zakończyły, ale Netanjahu i cały świat powinni wiedzieć, że nasze ręce są wciąż na spuście i będziemy nadal zwiększać możliwości stawiania oporu – powiedział w stolicy Kataru, Dosze, Ezzat el-Reshiq, członek politycznego kierownictwa Hamasu.

Ezzat el-Reshiqdodał, że Hamas oczekuje także ochrony meczetu Al-Aksa na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie i zaprzestania wyrzucania Palestyńczyków z ich domów we Wschodniej Jerozolimie. Reshiq określił te warunki jako “czerwoną linię”, od której zależy utrzymanie się porozumienia.

– To, co nastąpi po tych walkach, nie będzie przypominać tego, co było wcześniej, ponieważ naród palestyński poparł opór i wie, że właśnie poprzez stawianie oporu wyzwoli swoją ziemię i ochroni swoje święte miejsca – dodał Reshiq.

#شاهد شوارع عمًان فجر اليوم ابتهاجًا بانتصار المقــ,,اومة في غزة. #فلسطين_تنتصر

Czytaj też:

Izrael i Hamas zgodziły się na zawieszenie broni

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!