Polska Wiadomości

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie zostanie znów podświetlony na tęczowo

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– W poniedziałek, w Międzynarodowy Dzień Tolerancji, podświetlimy ważne dla nas budynki kolorem tęczy, w Warszawie będzie to Pałac Kultury i Nauki – zapowiedział prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

– 16 listopada, już w poniedziałek, w Dzień Tolerancji, my wszyscy samorządowcy z Unii Miast Polskich (Unia Metropolii Polskich – red.), ale również inni samorządowcy w Polsce i w Europie – udało mi się namówić do tego samorządowców w Londynie, Madrycie, Budapeszcie, Pradze czy w Bratysławie – podświetlimy ważne dla nas budynki kolorem tęczy, żeby pokazać, że tęcza to symbol tolerancji, że nie ma mowa o tym, żeby się wstydzić tego symbolu, że w przestrzeni miejskiej jest miejsce na takie symbole. Dlatego w Warszawie podświetlony będzie PKiN – zapowiedział w piątek na Facebooku prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski.

Jak zaznaczył, “nie chodzi tylko o symbole, chociaż symbole są bardzo ważne”.

– Przypominam, że przed podpisaniem karty LGBT jakoś żaden polityk mainstreamowy nie upomniał się tak głośno o prawa osób o innej orientacji seksualnej. Warszawa musi być dla wszystkich – podkreślił, dodając przy tym, że stolica “pomaga starszym, bezdomnym, wykluczonym”.

Trzaskowski przypomniał, że wspiera “piątki tolerancji”, a w Warszawie odbywają się lekcje tolerancji dla chętnych uczniów.

– Obywatele muszą czuć się równi – podsumował prezydent stolicy.

Chyba nikogo z nas już to nie dziwi…

Źródło: polsatnews.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!