Islam Wiadomości

Pakistańczyk podrobił paszport, Straż Graniczna nie dała się nabrać

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin w sobotę zatrzymali obywatela Pakistanu, który posługiwał się sfałszowanym paszportem.

Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że stronę personalizacyjną podrobiono domowymi sposobami. Ponadto w paszporcie zamieszczono grecki tytuł pobytowy, który figurował w bazie SIS II jako podlegający zatrzymaniu. Cudzoziemiec przyznał, że paszport i grecki tytuł pobytowy nie należą do niego. Okazane do kontroli dokumenty zakupił w Atenach za kilka tysięcy euro od nieznanego mu mężczyzny. Ponadto oświadczył, że Polska jest dla niego tylko krajem tranzytowym, a ostatecznie planował dostać się do Hiszpanii.

Komendant Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin wszczął wobec cudzoziemca postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu. Zatrzymanemu za popełnione przestępstwo grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Jeszcze dzisiaj zostanie skierowany wniosek do sądu o umieszczenie cudzoziemca w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!