Islam Świat Wiadomości

Pakistan: Kobieta została podpalona przez swojego męża ponieważ nie zgodziła się przejść na islam

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rankiem w poniedziałek w jednym ze szpitali w Lahore położonym we wschodnim Pakistanie, w pobliżu granicy z Indiami, zmarła w wyniku odniesionych obrażeń 25-letnia Asma Yaqoob.

Młoda chrześcijanka uległa ciężkim poparzeniom, po tym jak została oblana benzyną i podpalona przez odtrąconego przez nią muzułmanina Rizwana Gujjara, który chciał zmusić ją do małżeństwa i przejścia na islam. Asma odrzuciła propozycję, odmawiając stanowczo wyrzeczenia się chrześcijaństwa.

90% ciała Asmy uległo oparzeniom, pozostawiając niewielkie szanse na przeżycie. Po 12-dniowej walce lekarzy, jej ciało odmówiło posłuszeństwa.

Chrześcijanie są drugą co do wielkości religijną mniejszością w Pakistanie, zaraz po wyznawcach hinduizmu. Całkowita liczba chrześcijan to około 4,5 mln (2010 rok), co stanowi 2,45% mieszkańców tego kraju. Jedna trzecia z nich należy do Kościoła katolickiego, reszta to głównie protestanci. Mniejszość chrześcijańska w Pakistanie, szczególnie w prowincji Pendżab, jest szczególnie poddana prześladowaniom. Pakistan jest na piątym miejscu na na świecie, jeśli chodzi o prześladowania chrześcijan, zgodnie z danymi Open Doors USA.

Według raportu organizacji pozarządowej „Ruch Solidarności i Pokoju” (Movement of Solidarity and Peace) z 2014 r., od 100 do 700 chrześcijańskich dziewcząt co roku jest uprowadzanych, gwałconych i zmuszanych do małżeństw islamskich.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!