Wiadomości

Owsiak: Strajk Kobiet w sobotę i w niedzielę gra z WOŚP

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jerzy Owsiak już otwarcie przyznaje, że WOŚP gra razem ze zwolennikami aborcji! Z kolej Marta Lempart ogłosiła, że Strajk Kobiet zawiesi swoje protesty na weekend, by nie przeszkadzać WOŚP w jej akcji.

– Dziękujemy #StrajkKobiet za maila ze wsparciem. Strajk Kobiet w sobotę i w niedzielę gra z orkiestrą. Nie dajmy się podzielić. #wosp2021 — ten fragment wypowiedzi Jerzego Owsiaka z konferencji prasowej jest zacytowany na Twitterze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Aktywistki Strajku Kobiet poinformowały podczas konferencji prasowej, że w piątek w całej Polsce będą odbywały się kolejne protesty ws. aborcji, a w Warszawie rozpocznie się on o godz. 20 na „Rondzie Praw Kobiet”, tj. na Rondzie Dmowskiego.

Lempart zapowiedziała również, że w sobotę i w niedzielę większość grup związanych ze Strajkiem Kobiet nie będzie organizować protestów, ponieważ gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

– Uważamy, że solidarność to też jest oddawanie pola, to jest oddawanie również pola w mediach – powiedziała.

– Sobota i niedziela są dniami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i apelujemy o to, żeby temu się poświęcić, bo to też jest ten rodzaj nadziei, której potrzebujemy i to jest ta solidarność, której potrzebujemy — podkreśliła.

Jak mówiła, chodzi o to, by „nie zagłuszać” WOŚP-u, tak, aby Orkiestra miała swobodę działania. Lempart podkreśliła przy tym, że WOŚP przygotowuje się rok na ten najważniejszy dla ich organizacji weekend.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!