Wiadomości

Oszuści wyłudzający pieniądze metodą „na policjanta” pozbawiali starsze osoby wszystkich oszczędności

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mogli oszukać starsze osoby na łączną kwotę 450 tysięcy złotych. Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy metodą „na policjanta” oszukiwali starszych mieszkańców Warszawy. 46- i 52-latek po usłyszeniu zarzutu oszustwa, zostali na wniosek prokuratora nadzorującego sprawę tymczasowo aresztowani na 2 miesiące. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji wypowiedzieli walkę oszustom działającym metodą „na policjanta”.

W trakcie działań operacyjnych, jakie miały miejsce przy ul. Marszałkowskiej kryminalni zatrzymali 46-latka, który jak się okazało pojawił się pod jednym z budynków, aby odebrać pieniądze od poszkodowanej osoby. Podczas legitymowania mężczyzna próbował uciec policjantom. Został obezwładniony. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy nim dwie koperty z pieniędzmi, a także torebkę foliową z dwoma kolejnymi kopertami wypełnionymi pieniędzmi – w sumie 61 tysięcy złotych i biżuterią o nieokreślonej wartości.

Zatrzymany 46-latek utrzymywał, że jest tylko kurierem, a zlecenia odbioru paczek dostawał od swojego byłego pracodawcy. W związku z tym policjanci udali się do jednej z podwarszawskich miejscowości, gdzie zatrzymali 52-letniego mężczyznę.

W Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Śródmieście zatrzymani usłyszeli zarzut oszustwa, decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 2 miesiące.

Policjanci prowadzący sprawę ustalili, że tylko w lutym na terenie Warszawy doszło do sześciu zdarzeń mających podobny przebieg. Dlatego funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KSP nie wykluczają, że zatrzymani przez kryminalnych mężczyźni mają z nimi związek. W sumie pokrzywdzeni z Bielan, Mokotowa, Rembertowa, Ochoty, Pragi Południe utracili 450 tysięcy złotych.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście w Warszawie.

/policja.waw.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!