Wiadomości

Kolejna noc na Kaukazie pod znakiem wymiany ognia między siłami ormiańskimi i azerbejdżańskimi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od szeregu dni między wojskami azerbejdżańskimi i ormiańskimi dochodzi do wymiany ognia, przy czym obie strony oskarżają się o prowokowanie starć. Podobnie było i tej nocy. W komunikacie azerbejdżańskiego Ministerstwa Obrony czytamy:

Od 19:45 10 marca do 08:35 11 marca pozycje armii azerbejdżańskiej znajdowały się pod ostrzałem z różnych kierunków.

Pozycje naszej armii w rejonach Füzuli, Xocavənd, Ağdam i Xocalı były ostrzeliwane przez członków nielegalnej ormiańskiej formacji zbrojnej na terenie Azerbejdżanu, na której tymczasowo stacjonują rosyjscy żołnierze sił pokojowych, używając broni palnej różnego kalibru.

Ponadto jednostki sił zbrojnych Armenii stacjonujące w miejscowościach Zərkənd, Aşağı Şorca i Əzizli w w regionie Basarkeçər na granicy państwowej ostrzelały pozycje armii azerbejdżańskiej w okolicach miejscowości Yellicə, Barmaqbinə i Yuxarı Ayrım w regionie Kəlbəcər.

W wymienionych obszarach nasze oddziały podjęły odpowiednie działania zaradcze. W szeregach Armii Azerbejdżanu nie ma strat w ludziach i sprzęcie. Obecnie sytuacja na tych terenach jest stabilna, warunki operacyjne są pod pełną kontrolą naszych jednostek.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!