Wiadomości

Oszuści działali na szeroką skalę, w końcu wpadli

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Żoliborski sąd zastosował 3 areszty na okres 3 miesięcy, a prokurator policyjny dozór wobec 4 mężczyzn, którzy doprowadzili różne firmy do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Mężczyźni w wieku od 37 do 70 lat wyłudzili laptopy, kilkanaście telefonów, 5 luksusowych samochodów oraz kilka kredytów gotówkowych, narażając kontrahentów na straty sięgające prawie miliona złotych. Za przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Nad sprawą wyłudzania telefonów komórkowych, laptopów, kredytów i luksusowych samochodów policjanci z Wydziału do walki i z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją bielańskiej komendy pracowali do kilku miesięcy. Pierwsza informacja o wyłudzeniu samochodu o wartości prawie 200 000 złotych pojawiła się w marcu. Funkcjonariusze przeprowadzili szereg czynności zmierzających do ustalenia metod działania sprawców, skali tego procederu i w końcowym rezultacie ustalenia i zatrzymania 4 mężczyzn.

Policjanci ustalili, że na 70-letniego mężczyznę zostały założone dwie spółki, które zostały wykorzystane do wyłudzenia telefonów, laptopów, kredytów i samochodów. Wprowadzając w błąd kontrahentów, na spółki zostało zawartych 5 umów leasingowych na luksusowe samochody, szereg umów na laptopy i telefony oraz kredyty na kwotę prawie 200 tys. złotych. W sumie wyłudzono prawie 1 milion złotych.

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce w maju. 70-letni prezes spółek usłyszał zarzuty za oszustwa. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Kolejne zatrzymania miały miejsce we wrześniu i październiku. Dwóch 37-latków i 42-latek również usłyszeli zarzuty za oszustwa. Wobec trzech mężczyzn sąd zastosował areszt na okres 3 miesięcy. Za te przestępstwa grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

/policja.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!