Wiadomości

Oszukane kobiety uwierzyły w przedstawioną im historię

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gorzowscy policjanci zatrzymali kobietę, która odebrała od pokrzywdzonych prawie 100 tysięcy złotych.

Oszukane kobiety uwierzyły w przedstawioną im historię o chorobie bliskich i konieczności przekazania gotówki na leczenie. Dzięki sprawnemu działaniu kryminalni zatrzymali podejrzaną kilkadziesiąt minut po zdarzeniu. Sąd na wniosek prokuratora zdecydował o trzymiesięcznym areszcie. Sprawa jest rozwojowa.

Policjanci gorzowskiej komendy w czwartek (30 marca) po godzinie 13 otrzymali informację o oszustwach, do których doszło na terenie Gorzowa Wielkopolskiego. W dwóch przypadkach przestępcy zapewniali kobiety, że bliskie im osoby są chore na koronawirusa i należy zapłacić za lek, który może uratować ich życie. Oszuści udawali lekarza, policjanta i bliskich swoich ofiar. Tak zmanipulowali dwie mieszkanki miasta, że te ostatecznie zdecydowały się przekazać swoje oszczędności. Pokrzywdzone straciły w ten sposób niemal 100 tysięcy złotych. Pieniądze odebrała od nich kobieta.

Pokrzywdzone dopiero po jakimś czasie zorientowały się, że zostały oszukane. Informacja o tych przestępstwach dotarła do gorzowskich policjantów. Służby kryminalne zebrały niezbędne informacje i rozpoczęły poszukiwania. W centrum miasta wytypowali kobietę, która mogła mieć związek ze sprawą. Funkcjonariusze już po chwili wiedzieli, że jest to dobry trop. Kobieta zachowywała się nerwowo, a w czasie zatrzymania zaatakowała policjanta.

Funkcjonariusze szybko ją obezwłądnili. Okazało się, że to ona miała odbierać pieniądze. Część z nich udało się policjantom odzyskać. 34-latka została zatrzymana. Usłyszała dwa zarzuty oszustwa za co grozi jej do 8 lat więzienia. Opróćz tego odpowie także za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Sąd, na wniosek prokuratora, aresztował kobietę na trzy miesiące. Sprawa jest rozwojowa.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!