Wiadomości

Nocna awantura z udziałem amerykańskich żołnierzy w Bolesławcu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Portal o2.pl, powołując się na lokalne media informuje o awanturze, do jakiej doszło w nocy z soboty na niedzielę w Bolesławcu (woj. dolnośląskie).

Kilku mężczyzn kłóciło się ze sobą, ciągnąc ulicą wrzeszczącą i szlochającą kobietę. Świadkowie nagrali awanturę. Kiedy na miejsce przyjechała policja, okazało się, że mężczyźni są amerykańskimi żołnierzami.

W nocy z soboty na niedzielę w Bolesławcu, po godzinie 22.00, spokój mieszkańców zakłóciły głośne krzyki, rozlegające się w centrum miasta. Na nagraniu zamieszczonym w sieci słychać kilku mężczyzn, którzy rozmawiają, a czasami krzyczą na siebie w języku angielskim oraz młodą kobietę, która na przemian krzyczy i szlocha.

W pewnym momencie kobieta upadła na ziemię. Do dwóch mężczyzn, którzy usiłowali ją podnieść, podeszło kilku kolegów. Kobieta przytuliła się do jednego z przybyłych, wisząc na nim przez minutę, a potem położyła się z powrotem na chodniku. Mężczyźni w tym czasie sprzeczali się głośno, doszło też do szarpaniny. Po chwili podnieśli rozhisteryzowaną kobietę i zanieśli ją w kierunku busa. Świadkowie zajścia wezwali policję i zarejestrowali zdarzenie kamerą telefonu. Autorka nagrania komentuje, że policja opóźniała przyjazd, ponieważ awanturowali się Amerykanie.

Policja miała przekazać, że po nocnej interwencji pięcioro uczestników awantury – amerykańscy żołnierze i krzycząca kobieta – otrzymało mandat w związku z zakłócaniem spokoju i porządku publicznego. Potwierdzono, że w zajściu brali udział amerykańscy żołnierze, którzy stacjonują w bazie wojskowej znajdującej się na terenie powiatu bolesławieckiego, a konkretnie w Trzebieniu. O sprawie poinformowano koordynatora wojska amerykańskiego.


/o2.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!