Wiadomości

Ostrzeżenie przed fałszywym zakonem działającym w Polsce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Konferencja Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich oficjalnie ostrzega przed fałszywym zakonem.

“KWPZM w Polsce przestrzega w piśmie rozesłanym do biskupów oraz męskich i żeńskich zgromadzeń o działalności fałszywego zakonu, który pod nazwą “Zakon Joannitów – Stowarzyszenia Życia Apostolskiego św. Jana Apostoła i Ewangelisty vel Suwerenny Zakon Św. Jana Jerozolimskiego” wyłudza datki i prowadzi niezgodną z prawem legalizację pobytu obcokrajowców, powołując się na instytucje państwowe”

– czytamy na serwisie informacyjnym Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce zyciezakonne.pl

Sekretarz wykonawczy KWPZM, o. Robert Wawrzeniecki OMI, pisze w ww. liście, że rzekomy zakon dokonał fałszerstwa dokumentów Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP, w sprawie swojego prawnego statusu. Słowacka diecezja Nitra, która miałaby erygować instytut, nic o nim nie wie.

Według informacji podawanych przez o. Wawrzenieckiego, fałszywy zakon dokonuje nadużyć finansowych zbierając ofiary na swoją działalność oraz bezprawnie “legalizując” pobyty stałe cudzoziemców w Polsce, za które pobiera gratyfikacje.

Sekretarz wykonawczy KWPZM apeluje o niewspieranie finansowo fałszywej instytucji oraz przestrzeganie cudzoziemców przed procederem.

/tyso.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!