Polska Wiadomości

Ostatnia droga Łukasza Urbana

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Baniach pożegnano dziś Łukasza Urbana, polskiego kierowcę TIR-a, zamordowanego przez terrorystę w Berlinie.

 

– Łukasz Urban służył drugiemu człowiekowi i do końca bronił ludzkiej godności – powiedział w piątek biskup Henryk Wejman w homilii podczas mszy żałobnej w kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Baniach. – Pamięć o śp. Łukaszu winna stać się bodźcem do świadczenia dobra innym. Świętej pamięci Łukasz, żyjąc tu na ziemi, tworzył siebie. A tworzył siebie służąc drugiemu człowiekowi. Tę służbę spełniał w rozmaitej formie, w danym sobie czasie, nade wszystko jako zawodowy kierowca.

 

Bp Wejman powiedział, że Łukasz Urban swoją pracę wykonywał sumiennie i z takim nastawieniem, aby jej owoce zawsze radowały odbiorców. Jego pracowitość i usłużność budziły w ludziach zaufanie do niego i otwartość na drugiego człowieka.

 

– Okazywanie tego dobra innym z naszej strony będzie najpełniejszą formą wdzięczności wobec niego, ale zarazem także w myśl słów wybitnego naszego pisarza Romana Brandstaettera, który mówił o sobie +tylko wtedy jestem, gdy jestem dobrym, będzie wyznacznikiem naszego działania i spełniania się w człowieczeństwie – powiedział bp Wejman.

 

Zwracając się do Boga biskup prosił m.in. by rodzinie i najbliższym dał siłę do trwania przy nim.

 

– Zaś krzywdzicieli pobudź do przemiany serca, aby nastał na tej ziemi upragniony pokój – powiedział.

 

Zmarłego żegnała rodzina, mieszkańcy Rożnowa, gdzie mieszkał Łukasz Urban, a także mieszkańcy powiatu gryfińskiego.

 

Udział w uroczystościach wzięli prezydent Andrzej Duda, wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa, posłowie PiS, wojewoda zachodniopomorski oraz przedstawiciel Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Polsce.

 

„Polacy padali ofiarami ataków terrorystycznych dokonywanych przez fundamentalistów islamskich, ale tragedia, do której doszło w Berlinie jest wyjątkowa, jeśli chodzi o okrucieństwo sprawcy” – napisała premier Beata Szydło w liście odczytanym podczas pogrzebu Łukasza Urbana.

 

„Z wielkim bólem i żalem przyjęłam wiadomość o śmierci pana Łukasz Urbana. Polacy padali już ofiarami ataków terrorystycznych dokonywanych przez fundamentalistów islamskich, ale tragedia, do której doszło w Berlinie, jest wyjątkowa jeśli chodzi o bezwzględność i okrucieństwo sprawcy – napisała Szydło w liście, który w kościele odczytała szefowa kancelarii premiera Beata Kempa.

 

Premier podkreśliła, że Łukasz Urban zginął wykonując trudną, wymagającą wielu wyrzeczeń, pracę. „Dla wszystkich bliskich jego odejście stanowi ogromną stratę. Wyrażając żal z powodu tak wielkiej tragedii, w tych trudnych chwilach pragnę przekazać rodzinie i przyjaciołom Łukasza Urbana wyrazy głębokiego współczucia” – napisała Beata Szydło.

 

Prezydent Andrzej Duda przekazał rodzinie zabitego Łukasza Urbana wyrazy współczucia i otuchy.

 

/tvpparlament.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!