Kara za spalenie kukły zbyt wysoka?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

(fot. Gazeta Wrocławska)

Gazeta Wyborcza ma nie lada problem, ponieważ nawet prokuratura uważa, że kara za spalenie kilku szmat i patyków jest zbyt wysoka.  Przypomnijmy, że Piotr Rybak, który spalił kukłę symbolizująca Georga Sorosa i jego zbrodniczą politykę, został skazany na 10 miesięcy bezwzględnego więzienia. Sędzia w uzasadnieniu wyroku używał sformułowań takich jak “Polska tradycja antysemicka”. Daje to wiele do myślenia, jeżeli chodzi o to, kto czynił naciski w sprawie wyroku.

Prokurator domaga się zamienienia wyroku 10 miesięcy więzienia, na 10 miesięcy prac społecznych, to i tak niezwykle wysoka kara, jak za spalenie kukły.

Zastanówmy się przez chwilę, czy w Polsce zapadł kiedyś równie wysoki wyrok za jawny antypolonizm, wtykanie naszej flagi w odchody, wpis syna Wandy Nowickiej, pochwalający mord na Polskich oficerach w Katyniu, podpalanie Polskiej flagi przez Jerzego Urbana (Urbacha) i inne? Ja sobie nie przypominam. A może Wyborcza podnosiła tematy antypolonizmu? Pytanie retoryczne. Zastanawia mnie tylko, kiedy Polacy dojrzeją do tego, aby wykopać daleko stąd to siedlisko antypolonizmu mieszczące się przy ul. Czerskiej. Redaktorzy tej pseudo – gazety wyszukują wszelkie przejawy rzekomej dyskryminacji dokonywane przez Polaków. Jeżeli sytuacja jest bowiem odwrotna, to jest to sprawiedliwość dziejowa. W nowym roku życzę jeszcze większych zwolnień grupowych w Agorze, oby dotknęli dna, zaryli się w mule i już nigdy nie wypłynęli.

 

Wesoły Trefniś.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!