Wiadomości

Ósmy wybuch na Sri Lance, władze wprowadziły godzinę policyjną i wyłączyły media społecznościowe

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do ósmej już eksplozji na Sri Lance doszło w Niedzielę Wielkanocną na północnym przedmieściu Kolombo, stolicy Sri Lanki – podały lankijskie władze. Wybuch miał miejsce w kompleksie mieszkalnym.

Wcześniej informowaliśmy, że w hotelu w mieście Dehiwala pod Kolombo, stolicy Sri Lanki, doszło w Niedzielę Wielkanocną do siódmej eksplozji; w jej wyniku zginęły dwie osoby – podaje Reuters, powołując się na policję.

W samym Kolombo wybuchy miały miejsce w hotelach oraz kościele św. Antoniego; do pozostałych dwóch eksplozji doszło w kościele św. Sebastiana w Migamuwie (ang. Negombo) – w większości katolickim mieście leżącym około 30 km na północ od stolicy – oraz w świątyni w znajdującej się na wschodzie wyspy Madakalapuwie (ang. Batticaloa). W tych sześciu zamachach zginęło – według ostatnich doniesień – 185 osób, a 470 zostało rannych.

Czytaj też:

Kolejny zamach na Sri Lance, rośnie bilans ofiar

W wyniku dalszego zagrożenia i pojawiających się sygnałów o kolejnych zamachach, władze Sri Lanki zadecydowały o czasowym wyłączeniu usług mediów społecznościowych i komunikatorów w tym kraju. Ministerstwo obrony podało również, że od godziny 18 czasu lokalnego w kraju będzie obowiązywać godzina policyjna. Informacje te potwierdza polska ambasada w New Delhi.

/TVP Info, AFP/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!