Wiadomości

Osiem osób zostało rannych w strzelaninie na obchodach Dnia Martina Luthera Kinga

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Lokalna policja z miasta Fort Pierce na Florydzie poinformowała, że osiem osób zostało rannych w masowej strzelaninie, która miała miejsce podczas dzielnicowego festynu z okazji Dnia Martina Luthera Kinga, na którym bawiło się ponad tysiąc ludzi.

Brian Hester z policji hrabstwa St. Lucie przekazał, że wszystkich rannych przewieziono do szpitala, jedna z ofiar jest w stanie krytycznym. Dodał, że co najmniej cztery inne osoby zostały ranne w zamieszaniu, do którego doszło po strzelaninie, gdy zgromadzeni ludzie zaczęli uciekać.

– Strzelanina wybuchła po “jakiegoś rodzaju zwadzie między dwiema stronami”; najprawdopodobniej strzelało kilka osób – powiedział Hester, powołując się na wstępne wyniki prowadzonego śledztwa. – Policja na razie nie schwytała podejrzanych – uzupełnił.

Festyn z okazji obchodzonego w poniedziałek w USA Dnia Martina Luthera Kinga odbywał się w lokalnym parku. W programie były m.in. atrakcje dla dzieci, występy muzyczne i pokaz samochodów. – To naprawdę nieszczęśliwe i smutne, że podczas obchodów święta wspominającego kogoś, kto stał po stronie pokoju i równości, sprzeczka doprowadziła do użycia broni i przemocy – stwierdził Hester.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!