Wiadomości

Oscary 2021: “Nomadland” uznany za najlepszy film

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

“Nomadland” otrzymał statuetkę dla najlepszego filmu na 93. gali rozdania Oscarów, a Chloe Zhao – jako drugą kobietę w historii – doceniono również nagrodą za reżyserię. W kategoriach aktorskich triumfowali Frances McDormand (“Nomadland”), Anthony Hopkins (“Ojciec”), Daniel Kaluuya (“Judas and the Black Messiah”) i Yeo-Jong Yun (“Minari”). Statuetka za zdjęcia nie trafiła do Dariusza Wolskiego – zdobył ją Erik Messerschmidt za film “Mank”. Najświeższe informacje, filmy i zdjęcia znajdziecie w naszej relacji.

Nagrodę za najlepszą reżyserię otrzymała Chloe Zhao („Nomadland”). Warto podkreślić, że jej film jest także wielkim faworytem w najważniejszej z kategorii.

W kategoriach aktorskich również nie było zaskoczeń. Najlepszą aktorką została Frances McDormand za rolę w “Nomadland”. Tym samym została drugą kobietą – po Meryl Streep – z trzema Oscarami dla najlepszej aktorki (więcej, cztery zdobyła tylko Katharine Hepburn). Statuetka za rolę Fern w “Nomadland” była drugą, jaką otrzymała tego wieczoru (pierwszą jako współproducentka filmu). Łącznie McDormand ma cztery Nagrody Akademii w dorobku. Najlepszym aktorem został Anthony Hopkins, który mistrzowsko zagrał w “Ojcu” Floriana Zellera.

Najlepsza ścieżka muzyczna dla twórców filmu „Co w duszy gra”, najlepszą piosenką wybrano natomiast „Fight For You” (“Judas and the Black Messiah”) wokalistki H.E.R.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!