Wiadomości

Orzeczenie sądu w sprawie syna Adama Bodnara – nadzór kuratora oraz 30 godzin prac społecznych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak wynika ustaleń portalu Życie Stolicy, w sprawie syna Rzecznika Praw Obywatelskich – Mikołaja B. sąd wydał orzeczenie i zastosował wobec niego środki wychowawcze w postaci nadzoru kuratora oraz 30 godzin prac społecznych. Takie same środki zostały zastosowane wobec jego dwóch kolegów Tymon T. oraz Konrad O., którzy wspólnie mieli dopuścić się rozboju.

14-letni wówczas Mikołaj B. miał dokonać ze swoimi kolegami trzech rozbojów w pobliżu szkoły do której uczęszczał. Do zdarzenia miało dojść 26 i 28 maja 2019 roku. Uczestnicy zajścia mieli grozić nożem rówieśnikom żądając od nich pieniędzy. O sprawie informował portal TVP Info. Sprawę na policję zgłosili rodzice pokrzywdzonych dzieci, które zostały obrabowane min. przez Mikołaja B..

Przestępstwa zgłosili rodzice szantażowanych dzieci. Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów w Warszawie, V Wydział Rodzinny i Nieletnich wydał orzeczenie w sprawie V Nkd 172/19 w którym wobec syna Adama Bodnara i jego kolegów sąd zastosował środki wychowawcze w postaci dozoru kuratora oraz 30 godzin prac społecznych.

/Telewizja Republika, TVP Info, Życie Stolicy/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!