Europa Świat Wiadomości

Organizacje pozarządowe robią co mogą by uniemożliwić Libii odcięcie napływu “uchodźców” do Europy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Międzynarodowe organizacje pozarządowe naruszają libijską suwerenność i ciągle blokują realizację umów, na mocy których Libia ma odciąć napływ nielegalnych imigrantów do Europy, powiedział rzecznik libijskiej marynarki, Ayoub Qassim.

„Wszystkie środki, które stosuje międzynarodowa społeczność, w kwestii imigracji są wadliwe i zachęcają do coraz większego napływu imigrantów”, powiedział Qassim włoskiej agencji prasowej Aki.

Dodał, że organizacje pozarządowe nie robią sobie nic z suwerenności libijskich terytoriów. Tymczasem w Libii liczba imigrantów wzrosła o 20% w porównaniu do poprzedniego roku, a obecne środki są niedokładne i zachęcają przemytników do zwiększania przemytu. Tymczasem „humanitarne NGO blokują jakiekolwiek porozumienia, które pomogłyby Libii rozwiązać problemy imigracyjne, zamiast tego powodują, że kryzys narasta”, twierdzi rzecznik marynarki.

Prokurator w sycylijskiej Catanii, Carmelo Zuccaro, także oskarżył maltańskie i niemieckie organizacje pozarządowe o powiązania z przemytnikami.

Źródło: euroislam.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!