Wiadomości

Orban: George Soros chce obalić antyimigracyjny rząd Słowacji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Premier Węgier, Viktor Orban, powiedział, iż uważa, że ​​George Soros i jego organizacje prowadzą aktywne działania, mające na celu obalenie słowackiego rządu premiera Roberta Fico.

Obecnie Słowacja znajduje się w kryzysie wywołanym zamordowaniem dwa tygodnie temu słowackiego dziennikarza Jana Kuciaka oraz jego dziewczyny. Kuciak informował o wpływie włoskiej mafii na premiera kraju, a policja stwierdziła, że ​​jego zabójstwo było prawdopodobnie związane z jego pracą.

Premier Węgier stwierdził, że wyraźnie widzi „odciski palców Sorosa i jego organizacji” w temacie kryzysu na Słowacji. Orban powiedział, że nie ma wątpliwości, że „sieć Sorosa czyni wszelkie możliwe starania, aby obalić rządy antyimigracyjne”.

– Obecny rząd Słowacji opiera się imigracji i odmawia przekształcenia swojego kraju w kraj imigrantów – powiedział Orban, dodając, że „organizacje Sorosa zaatakowały i będą bezlitośnie atakować premierów takich rządów”.

Wcześniej rzecznik partii Fidesz, kierowanej przez Orbana, powiedział, że „Soros wydaje również miliardy dolarów, starając się wpłynąć na wynik wyborów [na Węgrzech]”.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!