Wiadomości

Operacja specjalna na Zakarpaciu z udziałem wojska i Straży Granicznej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W graniczących z Węgrami Obwodzie Zakarpackim, zamieszkałym w dużej mierze przez Węgrów i prowęgierskich Rusinów, SBU przy wsparciu wojska i Straży Granicznej, o czym portal unian.ua poinformował prokurator wojskowy Regionu Zachodniego Oleh Sieniuk.

„Dziś rano rozpoczęła się operacja specjalna na Zakarpaciu, prowadzona w ramach postępowania karnego dokumentującego nielegalne działania zorganizowanych grup osób, które bezprawnie przejęły ziemię w jonie strefy granicznej i zajmują się nielegalnym handlem wysoce niebezpiecznych narkotyków, w tym marihuany i opium, tak na terytorium Ukrainy, jak i poza jej granicami, z wykorzystaniem ziemi w pobliżu leżącej w strefie przygranicznej” – powiedział Sieniuk.

Zaznaczył on, że na ten moment w ramach operacji przeprowadzono przeszło 100 rewizji, zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w przedsiębiorstwach. Do działań tych skierowano przeszło 60 pracowników prokuratury wojskowej, ponad 150 funkcjonariuszy pododdziału specjalnego Straży Granicznej, przeszło 70 pracowników kontrwywiadu SBU, a także 70 pojazdów oraz sprzęt specjalnych (śmigłowiec).

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!