Wiadomości

Opanowano awarię, do większości domów w Gdańsku wraca ogrzewanie i ciepła woda

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gdańskim ciepłownikom udało się przywrócić ogrzewanie i ciepłą wodę w większości dzielnic, które w nocy z powodu awarii zostały pozbawione dostaw ciepła. Na wznowienie dostaw czeka jeszcze Suchanino.

Ciepłownicy zlokalizowali uszkodzenie – pękniętą rurę w okolicy ul. Sobieskiego. W piątek rano Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej poinformowało na swojej stronie internetowej, że ciepło wraca do ośmiu z dziewięciu dzielnic, których mieszkańcy odczuli skutki awarii. Nieco dłużej na wznowienie dostaw będą musieli poczekać mieszkańcy Suchanina.

Awaria, do której doszło w nocy z czwartku na piątek, pozbawiła ogrzewania i ciepłej wody mieszkańców gdańskich dzielnic: Suchanino, Piecki-Migowo, Jasień, Szadółki, Ujeścisko-Łostowice, Chełm, Orunia, Siedlce i Wzgórze Mickiewicza. Szacunkowo było to około 3,5 tysiąca budynków.

W nocy ogrzewania i ciepłej wody nie mieli także mieszkańcy Matarni, Kokoszek i Moreny. Po uruchomieniu Stacji Podnoszenia Ciśnienia „Myśliwska” już w godzinach nocnych udało się przywrócić dostawy ciepła do tych dzielnic.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!