Wiadomości

ONR: „Mówimy precz z Sorosem w Polsce i jego interesami”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Obóz Narodowo – Radykalny wystosował w poniedziałek list do premier Beaty Szydło, w którym domaga się zdecydowanych działań rządu zmierzających do wprowadzenia prawnego zakazu finansowania organizacji pozarządowych ze środków kapitału zagranicznego.

– W związku z napiętą sytuacją społeczno – polityczną w państwie, która w naszym przekonaniu jest wynikiem celowych i zaplanowanych działań mających swe źródło poza granicami RP domagamy się zdecydowanych działań rządu RP zmierzających do wprowadzenia ograniczenia i docelowo prawnego zakazu finansowania organizacji pozarządowych i innych instytucji z środków będących częścią kapitału zagranicznego, w szczególności z aktywów znanego miliardera Georga Sorosa – czytamy w liście.

Według działaczy ONR działania polityków “opozycji totalnej” wspomagane są przez czynniki zewnętrzne. Ich zdaniem świadczą o tym liczne publikacje odsłaniające siatkę powiązań pomiędzy podmiotami zaangażowanymi w organizację protestów antyrządowych, a zagranicznymi finansistami.

– My mówimy – „nie dla Majdanu w Polsce”, „stop Majdanowi”. Mówimy precz z Sorosem w Polsce i jego interesami – podkreślił na konferencji prasowej rzecznik prasowy ONR Tomasz Kalinowski.

Jego zdaniem George Soros „to człowiek, który po Węgrzech także i w Polsce chce wpływać na sytuację polityczną w suwerennym państwie”.

– W związku z tym wysłaliśmy dziś list otwarty do pani premier Beaty Szydło z wnioskiem o to, aby rozpoczęła kroki legislacyjne w kierunku takim, aby w Polsce był zakaz finansowania organizacji pozarządowych ze źródeł zagranicznych – zaznaczył Kalinowski.

– Chcemy uniknąć wpływu zewnętrznego i wzywamy panią premier do tego, aby takie kroki podjęła – dodał.

Robert Bąkiewicz z ONR podkreślił, że do tej pory jego ugrupowanie nie brało udziału w wewnętrznej walce pomiędzy PiS, a „totalną opozycją”.

– Ale w chwili gdy nasza ojczyzna jest zagrożona, gdzie te wpływy zagraniczne są widoczne jak na ręku, te działania podejmujemy.

Bąkiewicz zapowiedział też pierwszą pikietę środowisk narodowych na środę, a na sobotę – dużą manifestację.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!