Wiadomości

Onet: Jeszcze dziś PSL może wyrzucić Kukiza

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Koalicja Polska niedługo może de facto przestać istnieć. Jak ustalił onet, jeszcze dzisiaj może paść wniosek o wykluczenie z klubu posłów Kukiz’15.

W czwartek Sejm przyjął specjalną uchwałę wspierającą działania rządu w zakresie negocjacji budżetowych UE. Za głosowało 236 posłów – cały klub PiS plus pięciu posłów Kukiz’15.

– Chciałbym, kontynuować dobrą współpracę, która była w wyborach, która dała bardzo dobry wynik wyborczy (…), ale nic na siłę – oświadczył wówczas Kosiniak-Kamysz.

Dzisiaj jak ustalił onet, zbierze się klub parlamentarny Koalicji Polskiej. „Z nieoficjalnych informacji, jakie od kilku dni płyną ze strony Polskiego Stronnictwa Ludowego, może to być ostatni dzień w klubie dla większości posłów związanych z Pawłem Kukizem” – czytamy.

Lider ludowców stwierdza, że aby KP mogła trwać dalej, to obie strony muszą się zgadzać w kluczowych sprawach, podczas gdy „protokół rozbieżności jest ostatnio coraz dłuższy”.

Kosiniak-Kamysz nie kryje żalu, że członkom K’15 „dziś jest bliżej do radykałów Zbigniewa Ziobry niż do proeuropejskiego PSL-u”.

„Jeśli się przekracza granicę, za którą znika chęć współpracy, może nie warto jej kontynuować. Ja cenię dialog w polityce, uważam, że jest to ogromna wartość. Tylko do dialogu potrzebne są dwie strony” – dodaje.

/onet.pl, dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!