Wiadomości

Onet: Autem, które śmiertelnie potrąciło motocyklistę, jechali Małgorzata Gersdorf i jej mąż

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

26-letni motocyklista zginął po uderzeniu w bariery dźwiękochłonne na trasie S8 po tym, jak potrąciło go auto, którym jechała była I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf oraz jej mąż Bohdan Zdziennicki, były prezes Trybunału Konstytucyjnego – wynika z ustaleń Onetu.

Do tego tragicznego wypadku doszło w czwartek, 14 kwietnia 2022 r., około godz. 8.40, na drodze krajowej numer 8, między Zambrowem a Białymstokiem. kierowca Subaru, który miał potrącić motocyklistę, miał na chwilę zatrzymać się na miejscu zdarzenia, ale nie wezwał służb i chwilę później oddalił się.

Policja potwierdza, że ma nagranie zdarzenia. Jest w tej chwili analizowane. Jak czytamy na Onecie, “samochód, który brał udział w zdarzeniu, jest już zabezpieczony na policyjnym parkingu”. Według ustaleń Onetu autem, które potrąciło motocyklistę, jechali była I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf oraz jej mąż Bohdan Zdziennicki, były prezes Trybunału Konstytucyjnego. — Potwierdzam, że braliśmy udział w takim zdarzeniu — mówi Onetowi Zdziennicki.

/onet.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!