Wiadomości

Okupacja sejmowych korytarzy została zawieszona

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Po 40 dniach zawieszamy protest w Sejmie; decyzja została podjęta jednomyślnie – poinformowała w niedzielę Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych. Dodała, że oświadczenie w tej sprawie zostanie wydane podczas konferencji prasowej o 14.30. Pierwszy informację o końcu protestu podał serwis rmf24.pl.

– Martwimy się o swoje zdrowie, a przede wszystkim o zdrowie swoich dzieci. W tym momencie zostaliśmy odcięci od ostatnich mediów, zamknięto nam dostęp do telewizora w pokoju dziennikarskim – tłumaczyła Hartwich. Jak zaznaczyła, zawieszenie protestu nie oznacza jego zakończenia.

– To jest nasza suwerenna decyzja, tutaj nikt nie będzie robił przyjemności ani pani minister (Elżbiecie) Rafalskiej, ani pani (Joannie) Kopcińskiej. W dalszym ciągu Adrian nie ma na buty – powiedziała.

Jak podkreśliła, wyjście z budynku parlamentu jest przeprowadzane „w miarę możliwości w sposób humanitarny”. – Po obiedzie, jak dzieci zjedzą będziemy opuszczać Sejm (…). Nasze rzeczy są wynoszone do namiotu, który jest obok Sejmu – powiedziała.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!