Wiadomości

Krwawy atak dżihadystów na hotel w Kamerunie, jest wiele ofiar

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

22 osoby zginęły w sobotę w zbrojnym ataku na hotel w miejscowości Menka w północno-wschodnim Kamerunie. Media zwracają uwagę, że w rejonie tym często dochodzi do zamachów przypisywanych dżihadystom z organizacji Boko Haram.

Grupa uzbrojonych mężczyzn otworzyła ogień do gości hotelowych. Na miejsce przybyły służby bezpieczeństwa. Doszło do strzelaniny, podczas której unieszkodliwiono zamachowców.

Za atak odpowiadają islamscy ekstremiści. Celem deklarowanym przez Boko Haram, które podporządkowało się Państwu Islamskiemu jest utworzenie państwa wyznaniowego z rygorystycznie przestrzeganym prawem szariatu.

Dżihadyści z Boko Haram zabili już co najmniej 20 tys. ludzi, a ponad 2 miliony zmusili do ucieczki. Początkowo operowali na północnym zachodzie Nigerii, ale rozszerzyli swoje działania zbrojne na sąsiednie kraje, m.in. na Kamerun.

W lutym Światowa Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) ogłosiła, że w Kamerunie, Czadzie, Nigrze i Nigerii około 7,1 mln ludzi głoduje w konsekwencji terroru, jaki szerzy Boko Haram w tym regionie Afryki.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!