Wiadomości

Około 800 migrantów dotarło we wtorek do wybrzeży Włoch

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Skupiamy się na tym, co dzieje się na granicy polsko-białoruskiej, co jest zrozumiałe, ale wiele osób nie dostrzega, iż jest to jedynie fragment szerszego zjawiska. A przecież, poczynając od lipca, przez Morze Śródziemne przeprawia się po kilkanaście tysięcy migrantów miesięcznie. Tylko wczoraj, jak podała agencja Ansa, do Włoch przybyło około 800 migrantów.

Wieczorem na Lampedusę dopłynęła szósta tego dnia łódź, na pokładzie której było ponad 80 migrantów z Egiptu, Etiopii i Syrii, wśród nich 10 nieletnich. Także tę grupę, podobnie jak pięć poprzednich, skierowano do ośrodka pobytu na wyspie. Liczba migrantów przekroczyła tam 850, tymczasem miejsc jest 250.

Tak więc na wyspę Lampedusa przybyło wczoraj w sumie sześć łodzi z ponad 380 osobami. Pozostałymi łodziami przybyli uciekinierzy z Gambii i Gwinei.

Niedaleko Sycylii, na mieliźnie w rejonie portu Pozzallo, utknęła nadto wielka łódź z 400 migrantami na pokładzie. Z pomocą przyszły im służby morskie.

Od początku tego roku do niedzieli włącznie do Włoch przybyło w sumie 55.895 migrantów. Nie są tu wliczeni ci, którzy przybyli w tym tygodniu.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!