Wiadomości

Ojciec wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego został złapany, gdy próbował uciec z walizką pełną banknotów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ojciec greckiej wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego został złapany z walizką pełną banknotów, gdy próbował uciec. Podczas przeszukania jej prywatnego domu znaleziono kilka toreb wypełnionych banknotami – informuje “l’Echo”.

Jak dotąd pięć osób zostało aresztowanych w Brukseli po tym, jak śledczy przeprowadzili 16 przeszukań w związku z podejrzeniami o przekazanie “znacznych” sum pieniędzy przez kraj Zatoki Perskiej w celu wpłynięcia na decyzje eurodeputowanych. Według doniesień medialnych chodzi o Katar. Belgijska prokuratura federalna poinformowała, że odzyskała 600 tys. euro w gotówce oraz skonfiskowała komputery i telefony komórkowe.

Belgijskie media “Le Soir” i “Knack” poinformowały, że wśród zatrzymanych znaleźli się Luca Visentini, sekretarz generalny Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych, a także Pier Antonio Panzeri, były eurodeputowany S&D z Włoch, który przewodniczył podkomisji ds. praw człowieka. W piątek włoska policja, umundurowana i ubrana po cywilnemu, działając na podstawie europejskiego nakazu aresztowania, zatrzymała żonę byłego eurodeputowanego Pier Antonio Panzeriego, Marię Colleoni, oraz jego 38-letnią córkę Silvię.

W sobotę belgijska gazeta “L’Echo” poinformowała, że w domu Kaili odkryto “kilka worków pełnych banknotów”. Policja przeszukała jej dom. Dziennik informuje, że ojciec greckiej wiceprzewodniczącej Europarlamentu chciał uciec z walizką pełną gotówki.

/i.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!