Wiadomości

Ogromny pożar w zamkniętej strefie w pobliżu Czarnobyla

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W strefie czarnobylskiej wybuchł ogromny pożar, który udało się ugasić przez straż pożarną z użyciem helikoptera i samolotu, o czym informuje służba prasowa DSNS.

„2 kwietnia o godzinie 14:18 DSNS otrzymało powiadomienie, że w zamkniętej strefie objętej obowiązkowym wysiedleniem w pobliżu miejscowości Poleskie na otwartym terenie doszło do pożar, który objął powierzchnię 10 hektarów i 25 wysiedlonych i zniszczonych budynków” – czytamy w komunikacie.

Według stanu na godzinę 17.00 oddziałom ratowniczym udało się zlokalizować pożar, który obejmował 30 wysiedlonych i zniszczonych budynków, a także obszar o powierzchni 20 hektarów w strefie zamkniętej w pobliżu miasta Poleskie.

W akcję gaśniczą zaangażowanych było 98 osób i 23 jednostki wyposażenia, z czego 73 osoby pochodziły z DSNS i miały one na wyposażeniu 14 jednostek sprzętu (w tym samolot AN-32P i śmigłowiec MI-8).

Według stanu z godziny 20:00 w miejscowości Poleskie ogień jest już dogaszany w kilku wysiedlonych i zniszczonych budynkach.

/unian.ua/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!