Wiadomości

Ogromne szkody spowodowane pożarem na lotniskowcu “Admirał Kuzniecow”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Źródło w kwaterze głównej Floty Północnej poinformowało, że szkody spowodowane przez pożar na lotniskowcu „Admirał Kuzniecow” mogą osiągnąć 95 miliardów rubli (1,5 mld dolarów) – informuje Kommiersant.

„Nie chodzi tu tylko o uszkodzenia samej konstrukcji lotniskowca, ale także zniszczenie sprzętu remontowego oraz niemożność pełnienia służby przez specjalistów wojskowych i cywilnych, którzy doznali obrażeń” – wyjaśnia.

Zapłon na lotniskowcu nastąpił od iskry podczas spawania. Przyczyny incydentu są analizowane przez kilka komisji. Według ekspertów przyczyną pożaru był upadek iskry spawalniczej na gruz w ładowni, skąd ogień rozprzestrzenił się na kable elektryczne.

„Admirał Kuzniecow” to jedyny rosyjski lotniskowiec i największy okręt rosyjskiej marynarki wojennej. Miał do końca 2022 r. przejść m.in. modernizację systemu instalacji elektrycznej, wyposażenia radiotechnicznego i systemów obrony przeciwlotniczej, przy czym wartość prac wyceniono na około 60-65 miliardów rubli. Ten sam kontrakt obejmuje przebudowę suchego doku na naprawy, na co zamierzano wydać 23 miliardy rubli.

/kommersant.ru/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!