Wiadomości

Ogromne szkody poczyniły Komisja Europejska i tzw. “ekolodzy”. Wiceminister: “Sytuacja Puszczy Białowieskiej jest dramatyczna”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wiceminister klimatu i środowiska w rozmowie z Radiem Plus poinformował, na skutek działania Komisji Europejskiej i tzw. “ekologów”, którzy nie pozwolili polskiemu rządowi na walkę z kornikiem, sytuacja Puszczy Białowieskiej stała się “dramatyczna”.

W trakcie rozmowy polityk został zapytany o słowa rzecznika Lasów Państwowych który przekazał, że “Puszcza Białowieska jest martwa, miliony metrów drewna leży, gnije, zagraża bezpieczeństwu odwiedzających, ale także bezpieczeństwu w zakresie przeciw pożarom”. – Stan faktyczny Puszczy Białowieskiej jest taki, że niestety gatunki, które były podatne na funkcjonowanie kornika zostały po prostu przez niego zaatakowane. Leży milion metrów sześciennych drzew – wyjaśnił wiceminister.

Pytany o kryzys energetyczny i to, czy “najgorsze jeszcze przed nami”, Jacek Ozdoba odparł, że nie da się odpowiedzieć na to pytanie “zero-jedynkowo”. – Na pewno obecna sytuacja jest o tyle stabilniejsza od innych krajów w Europie, ponieważ postawiliśmy na stabilne źródła energii, które mają zabezpieczone surowce – podkreślił polityk.

A co Solidarna Polska uważa nt. nowelizacji tzw. ustawy wiatrakowej? PiS bowiem wniósł poprawkę zmieniającą zapisaną pierwotnie w projekcie minimalną odległość usytuowania siłowni wiatrowych od zabudowań mieszkalnych z 500 metrów do 700 metrów. – Jestem zwolennikiem, żeby wiatraki stały nie mniej niż 1000 metrów od zabudowań – odparł wiceminister.

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!