Polska Wiadomości

Ogłoszono skład sztabu wyborczego Andrzeja Dudy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak możemy przeczytać na portalu tvp.info prezydent Andrzej Duda ogłosił skład swojego sztabu wyborczego. Za kampanię walczącego o reelekcję prezydenta mają odpowiadać Beata Szydło, Joachim Brudziński i Adam Bielan. Bielan będzie też rzecznikiem sztabu. Szefową kampanii została Jolanta Turczynowicz-Kieryłło.

– Wszystkie osoby, które pełnią funkcję w sztabie, to była osobista decyzja pana prezydenta – zaznaczył rzecznik.

Szefową sztabu programowego została Beata Szydło, Joachim Brudziński będzie przewodniczył sztabowi organizacyjnemu.

– To trzy miesiące ciężkiej pracy; dziękuję wam za to, że chcecie podjąć ten wysiłek — powiedział Andrzej Duda. – Chciałbym, żeby to była kampania kulturalna, z szacunkiem do kontrkandydatów i wyborców – zaznaczył.

– Proszę o to, żeby nie było takich sytuacji, jak niedawno mieliśmy w Pucku, czy takich sytuacji, jak mieliśmy ostatnio, niestety, w polskim Sejmie. Żeby nie było obrażających gestów obscenicznych, żeby nie było obrażających słów – mówił prezydent.

– Mam nadzieję, że ta kampania będzie kampanią, w której wszyscy pokażemy, że nie zgadzamy się z takimi działaniami i że politykę można prowadzić inaczej, a walka wyborcza oznacza także i kulturę – dodał Andrzej Duda.

Adam Bielan poinformował, że w czwartek Dudabus wyrusza w trasę, prezydent rozpocznie tym samym kolejną turę spotkań z Polakami. W pierwszy dzień odwiedzi m. in. Kutno i Łowicz.

Jak to oceniacie?

Źródło: tvp.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!