Gospodarka Wiadomości

Oferta ARP dotycząca kupna Stoczni Gdańsk i GSG Towers jest bardzo korzystna

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Oferta ARP dotycząca kupna Stoczni Gdańsk i GSG Towers jest bardzo korzystna; jesteśmy jednak przygotowani na realizację alternatywnego scenariusza na wypadek, gdyby negocjacje nie zakończyły się sukcesem – powiedział w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” prezes agencji Marcin Chludziński.

Menedżer wyjaśnił, że podpisane kilka dni temu porozumienie ze spółką Gdańsk Shipyard Group to „bardzo ważny etap negocjacji związanych z zakupem przez ARP Stoczni Gdańsk i spółki GSG Towers, producenta wież do elektrowni wiatrowych”.

– Oznacza ono, że ustaliliśmy kluczowe warunki transakcji. Ale zanim ją sfinalizujemy i spółki przejdą w polskie ręce, czeka nas jeszcze sporo pracy. To może potrwać do kilku miesięcy – podkreślił.

Pytany o kolejne kroki, Chludziński odparł, że „sfinalizowanie transakcji wymaga jeszcze uzgodnienia szeregu warunków przez obie strony, a także przeprowadzenia szczegółowych procedur związanych z ostatecznymi wycenami obu spółek”.

– Dodatkowo zatwierdzenie transakcji będzie wymagać m.in. zgód korporacyjnych, np. rady nadzorczej, a także pozytywnej decyzji prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dotyczącej warunków koncentracji – wyjaśnił.

Na pytanie, czy propozycja ARP jest dobra dla właściciela, Chludziński odparł, że w jego opinii „oferta Agencji jest bardzo korzystna, ma charakter rynkowy”.

– Zależy nam na zakupie obu spółek, ale podchodzimy do tego projektu biznesowo. Dlatego nadal jesteśmy przygotowani na realizację alternatywnego scenariusza na wypadek, gdyby negocjacje nie zakończyły się sukcesem – zaznaczył menedżer.

Prezes Agencji przyznał, że istnieje alternatywny scenariusz, związany z aktywami Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– Znajdują się tam niezagospodarowane hale, które można wykorzystać na potrzeby przemysłu stoczniowego. W oparciu o te aktywa planujemy uruchomienie stoczni technicznej, która po doinwestowaniu może świadczyć specjalistyczne usługi na rzecz sektora budowy statków w Polsce i za granicą – tłumaczył.

/Nasz Dziennik, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!