Wiadomości

Ofensywa azerbejdżańska w trudnym górzystym terenie i zabójcze drony, czyli wojny na Kaukazie dzień drugi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Armia azerbejdżańska kontynuuje natarcie w Górskim Karabachu, główne uderzenia kierują na południowym zachodzie enklawy (przy granicy z Iranem) oraz na północy i północnym zachodzie. Natarcia prowadzone w bardzo trudnym górzystym terenie posuwają się dość wolno i przy dużych stratach zadawanym azerskim jednostkom pancernym i zmechanizowanym przez artylerię Ormian. Ci z kolei ponoszą ogromne straty w wyniku uderzeń dronów bojowych, które – podobnie jak to miało miejsce w Libii i w Syrii – okazują się bardzo skuteczną bronią.

Pewne postępy terenowe poczynili dziś Azerowie na północy, na zachód od zdobytego wczoraj pasma górskiego Murowdag, gdzie zdobyli dwie wioski – Agdag i Tekekaja.

Szczególnie krwawe walki toczyły się dziś w południowo zachodniej części Górnego Karabachu, gdzie rozwinęła się wielka bitwa, w której Azerowie mieli ponieść ogromne straty w zabitych i rannych.

Z kolei na południu, gdzie wczoraj Azerowie zdobyli kilka wiosek, dziś ich ataki były skutecznie powstrzymywane przez Ormian, w rezultacie linia frontu ma tam aktualnie dokładnie taki sam przebieg jak wczoraj wieczorem.

Ogromne straty zadają Ormianom drony uderzeniowe Bayraktar TB2 (produkcji tureckiej), które wcześniej dały się poznać jako skuteczna broń w Syrii i w Libii… Tutaj potwierdzają swoją skuteczność…

Czytaj też:

Armia azerbejdżańska zdobyła strategiczne szczyty w rejonie miasta Talisz w Górskim Karabachu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!