Wiadomości

Odwołano wizytę delegacji izraelskiej, która miała rozmawiać o roszczeniach żydowskich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„W nawiązaniu do publikacji medialnych MSZ pragnie zdementować, że 13 bm. złoży wizytę w Warszawie izraelska delegacja na czele z panem Avi Cohen-Scali, dyrektorem generalnym Ministerstwa Równości Społecznej. W związku z dokonaną w ostatniej chwili przez stronę izraelską zmianą składu delegacji, która mogła sugerować, że rozmowy miałyby koncentrować się na kwestiach restytucji mienia, strona polska podjęła decyzję o odwołaniu wizyty izraelskich urzędników” – poinformowało Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Jak już informowaliśmy, do Warszawy miała dziś przybyć delegacja rządu Izraela, która – wedle doniesień mediów izraelskich – miała podjąć temat roszczeń żydowskich i ustawy 447. Gdy tylko wieść ta dotarła do opinii publicznej w Polsce, pojawiły się wezwania do protestów.

Przypomnijmy, że zgodnie z ujawnioną przez Stanisława Michalkiewicza notatką z rozmów ze stroną amerykańską Amerykanie mieli nie naciskać na Polskę w temacie roszczeń żydowskich przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi, dlatego też doniesienia mediów izraelskich, iż do Warszawy udaje się oficjalna delegacja izraelska, która sprawę tę ma podnieść, wywołała spore zaskoczenie.

Czytaj też:

Delegacja rządu Izraela przyjeżdża do Warszawy domagać się realizacji roszczeń

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!