Wiadomości

Odlot Maziarskiego: Seminaria duchowne to wylęgarnie nietolerancji, ksenofobii, nacjonalizmu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zapienił się znów red. Wojciech Maziarski z „Gazety Wyborczej”, który postanowił przypuścić kolejny frontalny atak na Kościół. Piętnując tych, którzy – w jego ocenie – nie hołdują zasadom tolerancji, najwyraźniej zapomniał spojrzeć w lustro, bo tam musiałby ujrzeć dokładnie to, co rzekomo tak bardzo przeszkadza mu w otaczającym go świecie.

Tradycyjnie więc Maziarski atakował nauczanie religii w szkołach, wskazując, iż jest ona – niczym dla niemieckich nazistów polscy i żydowscy podludzie – źródłem wszelkiego zła.

– Samo jednak rozwiązanie sprawy katechizacji dzieci nie wystarczy. Zostaje jeszcze problem seminariów duchownych. To nie może być przypadek, że wśród absolwentów tych szkół dominują nietolerancja, ksenofobia, nacjonalizm. Wygląda na to, że stały się one wylęgarnią takich postaw. To smutne, bo jeszcze trzy czy cztery dekady temu symbolem intelektualnej kondycji polskiego Kościoła był ks. Józef Tischner, a nie o. Tadeusz Rydzyk — ciągnął Maziarski.

– Polska demokracja sama kształci swoich wrogów i płaci za to pieniędzmi swych obywateli — grzmiał Maziarski, rozpalając się coraz mocniej…

– W tej sytuacji państwo – oczywiście nie to rządzone przez PiS – powinno się przyjrzeć procesowi formowania kapłanów w seminariach duchownych i zaproponować środki zaradcze, np. poprzez przymusowe wprowadzenie do programów nauczania dodatkowych lekcji z zakresu konstytucjonalizmu, wielokulturowości i nowocześnie rozumianych praw człowieka – straszył dziennikarz z Czerskiej.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!