Wiadomości

Odkrycie potwierdzające istnienie starożytnej Wielkiej Lechii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Odkrycie kroniki powstałej w VI wieku p.n.e., której treść udało się dopiero częściowo rozszyfrować, potwierdza istnienie Imperium Lechitów w czasach na długo przed podbojami Aleksandra Macedońskiego i gdy Rzym był jeszcze małą wioską.

Zdaniem historyków, jest to prawdziwy przełom, gdy chodzi o badania nad początkami polskiej państwowości. To, w co dotąd większość wątpiła i co także my dotychczas wyśmiewaliśmy, okazuje się być potwierdzonym faktem historycznym. Wiadomo, że kronika napisana została na dworze władcy Lecha III, który panował na znacznych obszarach Europy i którego imperium sięgało daleko w głąb Azji. Jest tam też mowa o wyprawach do Afryki, gdzie nasi przodkowie założyli faktorie handlowe.

Okazuje się, że stolica Imperium Lechitów liczyła półtora miliona mieszkańców i zlokalizowana była na Górnym Śląsku. Z portami bałtyckimi i czarnomorskimi łączyła ją sieć dróg, z których korzystali nie tylko kupcy, ale które odgrywały też istotną rolę przy przerzucaniu wojsk z jednego kierunku na drugi, umożliwiając organizowanie dalekich wypraw.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!