Wiadomości

Oddziały ukraińskie sforsowały w kilku miejscach Doniec. Zgrupowaniu wojsk rosyjskich w rejonie Lymana grozi okrążenie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wojskom ukraińskim nie udało się jak dotąd zdobyć Lymana, którego broni silne zgrupowanie wojsk rosyjskich. Ukraińcy zdołali jednak w kilku miejscach sforsować Doniec i utworzyć przyczółki na jego północnym brzegu, przerzucając mosty pontonowe. W rezultacie mogą oni wyjść na tyły zgrupowania broniącego się w rejonie Lymana i zamknąć wokół niego pierścień okrążenia.

Wczoraj informowaliśmy, że Według źródeł rosyjskich Ukraińcy atakują Lyman od południowego-zachodu, z rejonu Staryj Karawan-Brusiwka, przy czym przerzucili oni tam przez Doniec most pontonowy. Dziś z kolei pojawiła się informacja, iż atakują oni także od południowego-wschodu, z rejonu wsi Zakitne, tyle że najpierw muszą zdobyć Jampol.

Dziś z kolei pojawiła się informacja o budowie mostu pontonowego koło miasteczka Rajhorodok. Trudno powiedzieć, czy chodzi o ten sam most, o którym mowa była wczoraj, czy też dziś w pobliżu tamtej utworzono kolejną przeprawę.

Ale o ile obrona Lymana zdaje się trzymać twardo, to na skrzydłach Rosjanom wiedzie już dużo gorzej. W szczególności utworzyli Ukraińcy duży przyczółek w rejonie Biłohoriwki, oskrzydlając zgrupowanie broniące się w rejonie Lymana od wschodu.

Co więcej, w sieci pojawił się film, na którym ukazano oddział ukraiński operujący w lasach w rejonie Kreminnej, co potwierdza obecność Ukraińców już w tamtej okolicy.

***

Także na północny-zachód od Lymana siły ukraińskie, przeprawiwszy się przez Doniec, utworzyły, a następnie znacząco poszerzyły przyczółek na północnym brzegu Dońca. W szczególności pod ich kontrolą znalazło się miasto Swiatohirsk. Potwierdzają to liczne filmy i zdjęcia.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!