Polska Wiadomości Wiara

Odbywające się w całej Polsce Orszaki Trzech Króli przyciągnęły 1mln 200 tys. osób

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W całej Polsce w Orszakach Trzech Króli uczestniczyło – uwaga – ponad 1 mln 200 tys. osób! Według rzeczniczki Orszaku Jolanty Skwarek najwięcej osób zgromadziło się w Warszawie – ponad 80 tys.. W orszakowej czołówce znalazły się też Kraków i Wrocław.

W całej Polsce w Orszaku Trzech Króli wzięło udział ponad 1 mln 200 tys. uczestników. W samej Warszawie było ich ponad 80 tys.

Jak sprecyzowała rzeczniczka Orszaku, liczba ta odnosi się do osób, które przeszły ulicami miast. „Nie są w tę statystykę wliczone osoby przygotowujące poszczególne Orszaki” – wyjaśniła.

Według niej w ubiegłym roku w orszakach w całym kraju wzięło udział ok. 1 mln osób. „A zatem urośliśmy. Dotyczy to nie tylko całej Polski, ale i np. Warszawy. Rok temu warszawski orszak liczył 30 tys. uczestników. W tym roku szło w nim zatem ponad dwa razy więcej osób” – powiedziała.

Skwarek przypomniała, że w sobotę odbył się w stolicy 10. Orszak Trzech Króli. To właśnie tu w Warszawie po raz pierwszy go zorganizowano. „Przez pierwsze dwa lata organizowany był tylko w Warszawie, później dołączyło 6 miejscowości, następnie kilkanaście, kilkadziesiąt. A potem notowaliśmy już wzrost o ok. 100 miejscowości rocznie” – wyliczyła rzeczniczka.

W czołówce miast z największą liczbą uczestników tegorocznej uroczystości z okazji święta Trzech Króli znalazły się oprócz Warszawy również Kraków i Wrocław. „Ze wstępnych szacunków wynika, że w samym tylko Krakowie uczestniczyło w nim ponad 30 tys. osób” – dodała.

Orszaki Trzech Króli przeszły w sobotę ulicami ponad 660 miast w Polsce i 16 poza jej granicami. Tegoroczne uroczystości odbywały się pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”. Uczestników Orszaków Trzech Króli w Polsce pozdrowił papież Franciszek podczas spotkania z wiernymi w sobotę w Watykanie. W rozważaniach przestrzegał wierzących przed postawami egoizmu, obojętności i strachu.

W Orszaku Trzech Króli w Skoczowie na Śląsku Cieszyńskim wziął udział prezydent Andrzej Duda wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą.

Źródło: niezalezna.pl

Grzegorz Braun! Stanisław Michalkiewicz! Jerzy Robert Nowak i inni autorzy w Nowym numerze Magna Polonia sprawdź już teraz!! Kupując wpierasz wolne media!


Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Komentarze

KALENDARZ TRADYCYJNY NA ROK 2019

 

Przygotowaliśmy dla Państwa tradycyjny katolicki kalendarz, z cytatem Romana Dmowskiego, który bardzo pasuje do obecnej sytuacji państwa Polskiego:

Wielki naród (..) musi nosić wysoko sztandar swej wiary. Musi go nosić tym wyżej w chwilach, w których władze jego państwa nie noszą go dość wysoko, i musi go dzierżyć tym mocniej, im wyraźniejsze są dążności do wytrącenia mu go z ręki.

ZAKUP MOŻLIWY TUTAJ