Wiadomości

Od września refundowane będą szczepionki przeciw grypie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ministerstwo zdrowia opublikowało listę leków refundowanych, która będzie obowiązywać już od września. Korzystne zmiany w poprawie dostępności do leczenia obejmą m.in chorych na czerniaka, łuszczycę, a także pacjentów kardiologicznych. Na liście pojawi się również refundacja szczepionki przeciw grypie.

Z refundacji szczepionki przeciw grypie będą mogły skorzystać dzieci od trzeciego do piątego roku życia, dorośli chorujący na schorzenia oraz wszyscy powyżej 60. roku życia. Natomiast osoby, które ukończyły 75. rok życia będą szczepione bezpłatnie.

– Jak sygnalizuje wielu ekspertów, nałożenie się na siebie epidemii grypy, infekcji grypowych na zakażenie koronawirusem może skutkować bardzo ciężkim przebiegiem tej choroby, łącznie ze skutkami śmiertelnymi, dlatego tak ważne jest skorzystanie z tej możliwości, jaką jest zaszczepienie się na grypę – podkreśliła w TVP Info wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

Wśród leków refundowanych pojawiły się także najnowsze leki biologiczne dla chorych na łuszczycę. Nowoczesne terapie będą też dostępne dla pacjentów onkologicznych. Zwłaszcza tych, którzy chorują na białaczkę, niedrobnokomórkowego raka płuca, raka piersi i także czerniaka skóry.

Szczegółową listę leków refundowanych można znaleźć na stronie Ministerstwa Zdrowia.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!