Polska Wiadomości

Obywatele RP otrzymali nagrodę za działalność na rzecz praw człowieka…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prawnik prof. Adam Strzembosz oraz ruch Obywatele RP otrzymali w sobotę w Lublinie Nagrodę im. prof. Zbigniewa Hołdy. Wyróżnienie przyznawane jest za działalności na rzecz praw człowieka. Obywatelom RP nagrody pogratulował Adam Bondar, rzecznik Praw Obywatelskich. W ostatnim czasie ruch zasłynął z bezpardonowych ataków na dziennikarzy TVP.

Telewizja Polska złożyła doniesienie do prokuratury w związku z piątkową napaścią na dziennikarkę stacji.

Obywatele RP otrzymali nagrodę im. prof. Zbigniewa Hołdy za to, że jego członkowie bronią konstytucji, państwa prawa i demokracji. Obywatele RP określają siebie jako grupę obywateli „aktywnie uczestniczących w demokratycznym ruchu protestu przeciw bezprawnym działaniom dzisiejszej władzy i łamaniu konstytucji, którą uważamy za podstawę demokratycznego dorobku niepodległej i wolnej III RP”.

Lider Obywateli RP Paweł Kasprzak odbierając nagrodę powiedział, że istotę ruchu stanowi walka o prawa człowieka. – Wolność człowieka, kiedy będzie szanowana, jest w stanie rozsadzić każdą dyktaturę(…) Respektowanie wolności mniejszości są w stanie zapewnić nam demokrację. To jest jeden z powodów, dla których akurat o wolności ludzkie walczymy – mówił.

Źródło: tvp.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!