Wiadomości

Obrzydliwy antypolski paszkwil wydawnictwa Parlamentu Europejskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Chyba nikt już nie powinien mieć wątpliwości, że polonofobia staje się jedynym z fundamentów ideologicznych, na których budowana jest Unia Europejska. O kolejnym plugawym wykwicie antypolskiej propagandy donosi Witold Waszczykowski.

Europoseł PiS Witold Waszczykowski poinformował za pośrednictwem Twittera, że w wydawnictwie Europarlamentu Europe Diplomatic⁩ pojawił się artykuł sugerujący, że w Polsce, w Oświęcimiu byli mordowali Żydzi. Nie ma natomiast zdania o tym, że Polska była okupowana. Nie wspomniano także o odpowiedzialności Niemiec za zbrodnie.

„W wydawnictwie Europarlamentu skandaliczny artykuł o antysemityzmie. A tam zapis, że w chrześcijańskiej i konserwatywnej Polsce Auschwitz zamordował tysiące Żydów! Nic o okupacji Polski i nic o winie Niemiec” – napisał na Twitterze Waszczykowski.

W artykule wskazano, że „Polska zajmuje czwartą pozycję w badaniu miejsc, gdzie Żydzi obawiają się antysemityzmu”. Autorzy piszą ponadto, że „Polska jest zagorzale chrześcijańska i bardzo konserwatywna. Tam też w Oświęcimiu zamordowano wiele tysięcy Żydów”.

W artykule nie ma informacji o tym, że to Niemcy są odpowiedzialne za powstanie obozu w Oświęcimiu i odpowiadają za zbrodnie tam popełnione.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!