Wiadomości

Obrzydliwe: Rosja oskarża Armię Krajową o „mordowanie Ukraińców i Żydów” w Warszawie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało o publikacji odtajnionych dokumentów dotyczących m.in. wkroczenia Armii Czerwonej do Warszawy. Rosjanie twierdzą, że publikacja dokumentów to „kontynuacja działalności mającej na celu ochronę prawdy historycznej”.

Rosja oskarża Polskie Podziemie o mordowanie w Warszawie Żydów i Ukraińców. „Dokumenty te świadczą o tym, że oddziały Armii Krajowej unicestwiły Ukraińców i Żydów w mieście” – czytamy na stronie internetowej ministerstwa.

Na stronie internetowej z domeną rosyjskiego ministerstwa ukazał się m.in. skany dokumentów. Są też informacje o powstaniu warszawskim, Armii Krajowej, obozach zagłady na terytorium Polski czy „walkach o Warszawę”.

„Publikacja odtajnionych dokumentów o wyzwoleniu Warszawy z zasobów Centralnego Archiwum Ministerstwa Obrony Rosji to kontynuacja działalności resortu obrony, mającej na celu ochronę i obronę prawdy historycznej, przeciwdziałanie fałszowaniu historii, próbom rewizji rezultatów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej i II wojny światowej” – podkreślił resort.

Jako Wielką Wojnę Ojczyźnianą w Rosji określa się tę część II wojny światowej w latach 1941-1945, gdy ZSRR walczył po stronie koalicji antyhitlerowskiej.

/nczas.ocm/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!