Wiadomości

Macron zapowiedział wysłanie lotniskowca do wschodniej części Morza Śródziemnego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział wysłanie lotniskowca Charles de Gaulle do wschodniej części Morza Śródziemnego.

Oo kolejnej misji bliskowschodniej lotniskowca „Charles de Gaulle” prezydent Francji podczas swego spotkania z oficerami i cywilnymi pracownikami wojska z okazji Nowego Roku w bazie powietrznej BA 123 (Bricy Air Base) w pobliżu Orleanu.

Macron zapewnił, że w przeciwieństwie do krajów, które wycofały swe siły z Bliskie Wschodu w styczniu w związku ze wzrostem napięć na linii Stany Zjednoczone-Iran, „siły francuskie, które od 2014 r. są zaangażowane w prowadzenie operacji Szamal przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu, będą kontynuować swą misję na Bliskim i Środkowym Wschodzie”.

W ocenie Macrona zagrożenia, jakie niesie ze sobą istnienie Państwa Islamskiego, mimo wszystkich jego niepowodzeń, są wciąż wielkie. „Obecnie działalność IS jest bardziej podstępna i skryta” – podkreślił prezydent.

Lotniskowiec będzie eskortowany przez siły wojskowe Niemiec, Belgii, Holandii, Hiszpanii, Portugalii i Grecji, „które będą mu towarzyszyć i współdziałać z nim do końca jego misji”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!